kek
Airport Adem Jashari
tv dielli
MIT
Fillimi / Lajmet / Albulena Haxhiu: Mund të ndodhë që deri në fillim të javës së ardhshme të arrihet marrëveshja finale me LDK-në
Albulena Haxhiu

Albulena Haxhiu: Mund të ndodhë që deri në fillim të javës së ardhshme të arrihet marrëveshja finale me LDK-në

Pas takimit të grupeve punues në mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës , Albulena Haxhiu nga Vetëvendosja  tha se sot të gjitha çështje programore janë finalizuar. “Sa i përket programit qeveritar ne kemi arrit 100 për qind përafrim të plotë. Për çështjet që kanë të bëjnë për ndarjen e përgjegjësive, para ditës së hënë ka me pasur takime prapë, ndërsa për arritjen e marrëveshjes kjo do të ndodhë shumë shpejt. Ajo paralajmëroi se mund të ndodhë që deri në fillim të javës së ardhshme të arrihet marrëveshja finale. Ndërkohë, pas takimit me Vetëvendosjen nënkryetari i Lidhjes Demokratike e Kosovës, Lutfi Haziri tha se ndarja e përgjegjësive dhe  struktura e qeverisë janë çështje që do të diskutohen në ditët në vazhdim nga liderët e partive. Haziri tha se për çështjen e pozitës së presidentit është tejkaluar. Nuk ka çështje që e parandalon arritjen e marrëveshjes”, tha ai.

Kontrolloni gjithashtu

Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po merr pjesë në takimet e Rrjetit Global Parlamentar të OECD-së

Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po merr pjesë në takimet e Rrjetit Global Parlamentar të OECD-së

Një delegacion i Kuvendit të Republikës së Kosovës, i përbërë nga deputetët Doruntinë Maloku dhe ...