KEK
Fillimi / Lajmet / AUV bënë të ditur se në teren do të jenë rreth 100 inspektorë për të inspektuar zbatimin e masave anti-Covid
AUV bënë të ditur se në teren do të jenë rreth 100 inspektorë për të inspektuar zbatimin e masave anti-Covid

AUV bënë të ditur se në teren do të jenë rreth 100 inspektorë për të inspektuar zbatimin e masave anti-Covid

Mbrëmë pas orës 24:00 kanë hyrë në fuqi masat e reja anti-COVID, dhe menjëherë Policia e Kosovës në bashkëpunim me inspektorët sanitarë të Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, kanë dale në teren për të pare nëse ndonjë lokal apo person fizik nuk po i respekton ato. Cak i inspektoratit mbrëmë ka qenë rajoni i Dukagjinit, ku kanë zhvilluar aksion në qytetin e Pejës, ku janë shqiptuar edhe gjoba për disa lokale të gastronomisë. Nga AUV kanë bërë të ditur se në teren do të jenë rreth 100 inspektorë të cilët do të shpërndahen në komunat e vendit.

Kontrolloni gjithashtu

Departamenti Amerikan i Shtetit e rendit Kosovën si vend me rrezikshmëri shumë të lartë si shkak i pandemisë

Departamenti Amerikan i Shtetit e rendit Kosovën si vend me rrezikshmëri shumë të lartë si shkak i përhapjes së pandemisë

Në udhëzimin e udhëtimit për qytetarët amerikanë, tashmë e përvetësuar nga Departamenti i Shtetit me ...