Ana Brnabiq thotë se nuk tërhiqet nga deklaratat skandaloze e raciste të bëra ditë me parë për shqiptarët

Bërnabiq: Asociacioni duhet të bëhet në përputhje me marrëveshjet e nënshkruara në vitin 2013 dhe 2015

Duke komentuar për pajtimin e djeshëm në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë për realizimin e të gjitha marrëveshjeve të arritura mes dy vendeve deri më tani, kryemionistrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka shkruar se është shumë e qartë se Asociacioni i Komunave Serbe duhet të bëhet në përputhje me marrëveshjet e nënshkruara në vitin 2013 dhe 2015. Ajo ka shkruar se pas arritjes së Marrëveshjes në Ohër, mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, është e qarte se Asociacioni duhet të formohet dhe se sipas saj, kjo është pika e parë e të gjitha marrëveshjeve të mëtejshme implementuese.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj

Fatmir Limaj: Marrëveshja mes kryeministrit, Kurti dhe kryetarit serb, Vuçiq, e ka dëmtuar në mënyrë të pariparueshme Kosovën

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se Marrëveshja e Ohrit, e arritur në …