Fillimi / Lajmet / Blerim Kuçi: Asnjë parti deri më sot nuk e ka formuar e vetme qeverinë pa koalicione pas zgjedhore
Ministri Kuçi i bën thirrje ublike për deputetët e Kuvendit të Kosovës për të votuar Ligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike

Blerim Kuçi: Asnjë parti deri më sot nuk e ka formuar e vetme qeverinë pa koalicione pas zgjedhore

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi, ka thënë se asnjë parti deri më sot nuk ka mundur si e vetme ta formojë qeverinë pa bërë koalicione pas zgjedhore. Në një intervistë për ‘Epokën e Re’, Kuçi ka thënë se koalicioni PDK-AAK-NISMA ka dalë fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit dhe Ramush Haradinaj do ta formojë Qeverinë e re. Ai ka bërë të qartë se koalicioni PAN ka disa variante për krijimin e qeverisë së re me kryeministër Haradinajn, por ka shtuar se duhet pritur certifikimi i rezultatit të zgjedhjeve nga ana e KQZ-së.

Kontrolloni gjithashtu

Krasniqi: 28 Nëntori është festë shumëdimensionale për shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar godinën e Lidhjes Shqiptare të ...