Daut Haradinaj

Daut Haradinaj: Mashtrimet dhe insistimi i Hashim Thaçit për demarkacionin nuk kanë të ndalur

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, është cituar të jetë shprehur  se mashtrimet e  kryetarit Hashim Thaçi për demarkacionin nuk kanë të ndalur. Ai ka deklaruar se Thaçi e ka kthyer në kauzë personale marrëveshjen skandaloze me Malin e Zi dhe për ta shpëtuar  ftyrën e vet po mundohet që me çdo kusht dhe pa kursyer forma ta mbulojë këtë të keqe, të cilën e ka nënshkruar. Mirëpo, deputetët e kanë kuptuar se kjo marrëveshje e dëmton Kosovën në territor me mbi 8.8 mijë hektarë dhe si e tillë do kundërshtohet nga ta. Kryetari duhet ta ketë kuptuar se nuk ka  mandat për t’u përzier në vullnetin e deputetëve. Kjo që ai po bën është antikushtetuese pavarësisht qëllimeve, ka shkruar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Sot është një ditë e jashtëzakonshme, që nuk ishte menduar më parë, tha kryeministri, Edi Rama, në Samitin BE-Ballkani Perëndimor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit amerikan, Donald Trump

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit, Donald Trump, …