KEK
Fillimi / Lajmet / Deputetët e VV-së vizitojnë një tabelë kufitare në kufirin me Malin e Zi
Deputetët e VV-së vizitojnë një tabelë kufitare në kufirin me Malin e Zi

Deputetët e VV-së vizitojnë një tabelë kufitare në kufirin me Malin e Zi

Një grup i deputetëve të Vetëvendosjes kanë bërë një vizitë në kufirin mes Kosovës dhe Malit të Zi. Ata, me këtë rast, kanë publikuar një fotografi, për të cilën ka thënë se këtu duhet të jetë kufiri i vërtetë mes Kosovës dhe Malit të Zi. Deputetët, Albin Kurti, Glauk Konjufca, Ismajl Kurteshi, Donika Kadaj-Bujupi dhe Fisnik Ismaili kanë vendosur një tabelë kufitare me atribute të Kosovës dhe me flamurin kombëtar. Në sqarimin e afishuar në Facebook, ata kanë thënë se “kjo pikë është kufiri i vërtetë në mes të Kosovës dhe Malit të Zi, ku ne, Deputetët e Republikës së Kosovës, e vendosëm këtë shenjë, e cila është 8 km prej pikës ku gjindet policia e Kosovës dhe 2 km nga ajo e Malit të Zi. Ne vazhdojmë ta kundërshtojmë faljen e tokave të Kosovës me çdo kusht”.

Kontrolloni gjithashtu

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 764 raste të reja me virusin korona kurse janë shëruar 584 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 764 raste të reja me virusin korona kurse janë shëruar 584 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private ...