KEK
Fillimi / Lajmet / Kuçi priti në takim ambasadorin austriak
Kuçi priti në takim ambasadorin austriak

Kuçi priti në takim ambasadorin austriak

Zëvendëskryeministri, Hajredin Kuçi ka pritur sot në takim ambasadorin austriak në vendin tonë, Gernot Pfandler. Në këtë takim, zëvendëskryeministri vlerësoi lart bashkëpunimin ndërshtetëror, duke shprehur përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për të thelluar edhe më tej këto marrëdhënie në fusha të interesit të përbashkët. “Për Kosovën prioritet mbetet zhvillimi ekonomik, integrimi evropian, si dhe fuqizimi i sundimit të ligjit me qëllim të ngritjes së besimit të qytetarëve në drejtësi dhe tërheqjes së investitorëve”, ka thënë Kuçi. Ndërkaq, amabsadori i Austrisë, Gernot Pfandler vlerësoi përparimet e arritura, sidomos në fuqizimin e sistemit gjyqësor në Kosovë. Ai shprehu vullnetin për kultivimin e bashkëpunimit të mëtutjeshëm mes dy vendeve tona.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj: Vazhdimi i mandatit të Specialës është i padrejtë, Kosova është ballafaquar njëherë me akuza të tilla

Haradinaj: Vazhdimi i mandatit të Specialës është i padrejtë, Kosova është ballafaquar njëherë me akuza të tilla

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, vazhdimin e mandatit të Gjykatës Speciale ...