KEK
Fillimi / Lajmet / Donika G. Shvarc: Rexhep Selimi është një njeri i diskredituar i botës së krimit dhe zgjidhet shef i GP të Vetëvendosjes
Rexhep Selimi

Donika G. Shvarc: Rexhep Selimi është një njeri i diskredituar i botës së krimit dhe zgjidhet shef i GP të Vetëvendosjes

Donika Shvarc, në një deklaratë  kundër Hashim Thaçit e Kadri Veselit në vitin 2017  thoshte se do të depononte dëshmi në Gjykatën Speciale kundër atyre që i quante “koka të krimit”. Po ashtu duke folur për Rexhep Selimin kishte shkruar se ai figurë e diskredituar e botës së krimit. Nëse mund t’ju besohet informacioneve të mediumeve të ndryshme, Rexhep Selimi qenka propozuar si kryetar i Grupit Parlamentar të VV-së. Ky do të ishte një sinjal shumë i shëmtuar, jo vetëm për faktin që Rexhep Selimi është një prej të dyshuarve të Hagës”, shkruante zonja Shvarc më 7 shkurt, katër ditë pas formimit të Qeverisë Kurti I.

Kontrolloni gjithashtu

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga Vetëvendosje me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga LV-ja me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi në një konferencë për media para gazetarëve ka folur për ...