KEK
Fillimi / Lajmet / Duda Balje: Zgjedhjet nuk do të ndryshojnë asgjë madje mund ta bllokojnë shtetin e ta lenë pa Qeveri
Duda Balje

Duda Balje: Zgjedhjet nuk do të ndryshojnë asgjë madje mund ta bllokojnë shtetin e ta lenë pa Qeveri

Deputetja e Kuvendit të  Kosovës, njëherit edhe kryetare e Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, Duda Balje tha se nuk është koha për zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi sipas saj, një gjë e tillë nuk do të sjell ndryshime, por vetëm stagnim të funksionimit të shtetit. “Unë mendoj se me zgjedhje nuk mund të ndryshojmë asgjë madje mund ta bllokojmë shtetin sepse do të jetë shumë vështirë për të formuar Qeverinë dhe është në pyetja çështja e presidentit në tavolinë dhe unë mendoj se na vetëm e  bllokojmë shtetin nëse shkohet në zgjedhje”, ka theksuar ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, njohja nga të gjitha shtetet e BE-së do të ishte në dobishme

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, njohja nga të gjitha shtetet e BE-së do të ishte në dobi të paqes

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i ...