KEK
Fillimi / Lajmet / E konfirmon avokati Tomë Gashi se Gucati e Haradinaj janë në Hagë dhe shumë shpejt do të dalin para gjykatës
Tomë Gashi: Urdhëresa që mora nga Haga vërteton se publikimet e dokumenteve të deritanishme, janë të Gjykatës Speciale

E konfirmon avokati Tomë Gashi se Gucati e Haradinaj janë në Hagë dhe shumë shpejt do të dalin para gjykatës

Avokati i OVL të UÇK-së, Tomë Gashi, ka thënë se kreu i kësaj organizate Hysni Gucati, dhe nënkryetari i saj, Nasim Haradinaj, janë në Hagë aktualisht. Dytë pritet të dalin së shpejti para gjyqtarit të procedurës, derisa dyshohen për pengim të drejtësisë. “Që të dy janë të dyshuar për pengim të drejtësisë, që të dy janë në Hagë. Së shpejti, do të dalin para gjyqtarit të procedurës paraprake i cili do të vendosë për caktimin e paraburgimit apo jo. Megjithatë nuk dihet kur (dalin para gjyqtarit)”, ka thënë Gashi. 

Kontrolloni gjithashtu

Kryetarët e Komunave kërkojnë që të shkurtohet faza e dytë e masave në mënyrë që humbjet ekonomike të mos jenë më të mëdha

Thirrjeve globale për fuqizimin ekonomik të grave i është bashkuar edhe Kosova

Nismës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për fuqizimin ekonomik të grave i është bashkuar ...