Gramoz Ruçi: Nderimi për dëshmorët është shenjë e pjekurisë dhe fuqisë së një kombi

E konfirmon Rama: Gramoz Ruçi, do të jetë kryeparlamentar i Shqipërisë

Edi Rama konfirmoi emrin e Gramoz Ruçit për kryetar të parlamentit të ri. Ashtu siç ishte paralajmëruar prej disa javësh, Ruçi do të drejtojë seancat e parlamentit për legjislaturën e ardhshme. Në fjalën e tij në Asamble, Edi Rama e cilësoi si njeriun me autoritetin e posaçëm. “Grupi parlamentar, po e nis nga koka. Gramozi e ka mbuluar prej vitesh këtë detyrë por mandati ynë i ri kërkon ti japim Kuvendit të Shqiperise një kryetar të ri dhe me autoritetin e posacëm Gramozi është jo vetem kryetari i natyrshëm për këtë mandat por edhe figura politike që do ngjitet me eksperiencën më të madhe. Është nder e krenari që ti japim kryetarit të kësaj Asambleje të gjithë mbështetjen tonë” u shpreh Rama.

Kontrolloni gjithashtu

Britania e Madhe: Kosova e Serbia duhet të jenë të përfshira në mënyrë konstruktive në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja

Sigurimi i pavarësisë dhe sovranitetit të Kosovës ishte tema e diskutuar në seancën e fundit …