KEK
Fillimi / Lajmet / Edi Rama thotë se kryetari Ilir Meta është armiku i betuar i drejtësisë së re në Shqipëri
Edi Rama thotë se kryetari Ilir Meta është armiku i betuar i drejtësisë së re në Shqipëri

Edi Rama thotë se kryetari Ilir Meta është armiku i betuar i drejtësisë së re në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë dhe lideri i Partisë Socialiste, Edi Rama, ka kërkuar kohë për të çuar në fund reformën në drejtësi. Gjatë një fjalimi këtë të mërkurën, Rama ka thënë se nëse PS-ja nuk do të ishte në front së bashku me qytetarët, Ilir Meta dhe Sali Bersha do ta kishin shkatërruar. Rama ka hedhur akuza ndaj kryetarit Meta, duke thënë se ai është armiku i betuar i drejtësisë së re. Në këtë kontekst, Rama ka bërë thirrje për të dalë në votime me qëllim që të largohet përfundimisht Meta, Berisha dhe Monika Kryemadhi.

Kontrolloni gjithashtu

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicë, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicës, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas grafiteve në shtëpinë e ish-bashkëpartikates, tani deputete ...