MIT
kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Erdogan dhe Putin biseduan në Soçi lidhur me normalizimin e situatës në Sirinë verilindore
Erdogan - Putin

Erdogan dhe Putin biseduan në Soçi lidhur me normalizimin e situatës në Sirinë verilindore

Kryetari i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan dhe ai i Rusisë, Vladimir Putin filluan bisedimet në Soçi për “normalizimin e situatës” në Sirinë verilindore, njoftoi Kremlini. Erdogan vlerësoi përpara takimit se “rajoni po kalon në një periudhë të rëndësishme”.”Unë besoj se nga ky takim do të përfitojë rajoni, i cili po kalon në një periudhë të rëndësishme,” tha Erdogan, duke qëndruar ulur pranë Putinit, raporton DPA. Presidenti turk tha se takimi i dy liderëve ishte një “mundësi shumë serioze”. Ndërsa, Putin shprehu shpresën se marrëdhëniet e ngushta midis vendeve të tyre do ta bënin më të lehtë gjetjen e një zgjidhjeje për konfliktin në Siri. Ministria e Jashtme ruse tha sot se ofensiva turke në Siri është një shkelje e integritetit territorial të Sirisë, raporton Reuters duke cituar Interfax.

Kontrolloni gjithashtu

Gjykata Kushtetuese në Shqipëri pritet të kompletohet së shpejti

Gjykata Kushtetuese në Shqipëri pritet të kompletohet së shpejti

Gjyqtarja, Arta Vorpsi është betuar ditën e sotme si anëtare e Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë. ...