KEK
Fillimi / Lajmet / Fatmir Limaj: Për 14 muaj pjesëmarrje në luftën çlirimtare jam hetuar për 14 vite radhazi
Fatmir Limaj: Për 14 muaj pjesëmarrje në luftën çlirimtare jam hetuar për 14 vite radhazi

Fatmir Limaj: Për 14 muaj pjesëmarrje në luftën çlirimtare jam hetuar për 14 vite radhazi

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se çdo pjesëtarë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës mund të ftohet nga Specialja. Por sipas tij,  për të tashmë dinë gjithçka këto institucione ndërkombëtare. Ai ka deklaruar se për 14 muaj luftë është hetuar për 14 vite radhazi. “Tri procese gjyqësore, dy  në Hagë me shkallë dhe një këtu. Kam dhënë dëshmi me vullnetin tim, para Prokurorisë dhe Gjykatës”, ka thënë tha Limaj. Tutje ai thotë se ata kanë jo veç dëshmitë e tij, por edhe  të tjerëve rreth tij.

Kontrolloni gjithashtu

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Besianës, Naim Fetahu, ka hapur sot ...