KEK
Fillimi / Lajmet / Greqia është goditur nga tri tërmete të njëpasnjëshme
Një seri tërmetesh janë regjistruar pas mesnatës në rajonin e Ohrit dhe Prespës

Greqia është goditur nga tri tërmete të njëpasnjëshme

Afër mesnatës, pas saj dhe në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, Greqia është goditur nga tri tërmete. Tërmeti i parë ka ndodhur afër orës 23.00 me një fuqi prej 4.4 ballësh. Më pas një tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter është regjistruar në orën 01:50 të mëngjesit të së sotëm, 22 kilometra në jugperëndim të malit Athos. Lëkundjet pasuan me disa tërmete të tjera me magnitudë më të ulët, një prej tyre 3.9 në orën 02:09 të mëngjesit, me të njëjtën epiqendër. Ende nuk raportohet për dëme në njerëz, por vetëm dëme materiale.

 

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Bizneset private shërbejnë si motorë të zhvillimit dhe janë kontribuesit më të mëdhenj me në buxhetin e shtetit

Kadri Veseli: Bizneset private shërbejnë si motorë të zhvillimit dhe janë kontribuuesit më të mëdhenj në buxhetin e shtetit

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka vizituar Viprint dhe Mitrometal, dy kompani serioze të Mitrovicës ...