Ramush Haradinaj: Kushtetua e Kaçanikut është nga më të avancuarat në rajon për rrethanat kohore e pafajshme, por askush nuk u dënua për vrasjen e tyre

Haradinaj: I rëndë lajmi për ndarjen nga jeta, të luftëtarit të Brigadës 114 “Fehmi Lladrovci”, Nasuf Mjekiqit

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, pas vdekjes së ish-ushtarit të UÇK-së, Nasuf Mjekiqi, duke thënë se kontributi i tij për lirinë e atdheut nuk do të harrohet kurrë. “I rëndë lajmi për ndarjen nga jeta, të luftëtarit të Brigadës 114 Fehmi Lladrovci, Nasuf Mjekiqit nga Graboci i Obiliqit. Kontributi i tij për lirinë e atdheut nuk do të harrohet kurrë. Ngushëllime të thella familjes dhe të gjithë bashkëluftëtarëve”, ka shkruar Haradinaj. Ish-ushtari i UÇK-së, Nasuf Mjekiqi, në moshën 43 vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin “Medical Park” të Turqisë. Veteran i luftës dhe baba i tre fëmijëve, Nasufi ishte diagnostifikuar me sëmundjen “Leucemia Acute” dhe pavarësisht trajtimit të tij jashtë vendit ai sot ndërroi jetë.

Kontrolloni gjithashtu

Sot është një ditë e jashtëzakonshme, që nuk ishte menduar më parë, tha kryeministri, Edi Rama, në Samitin BE-Ballkani Perëndimor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit amerikan, Donald Trump

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reagar lidhur me atentatin kundër, ish kryetarit, Donald Trump, …