KEK
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Kosova nuk duhet ta zëvendësojë lidershipin amerikan me atë evropian:Lajçak e Borell
Haradinaj: Kosova nuk e ka luksin ta zëvendësoj lidershipin e dialogut nga SHBA me një lidership siç janë Lajçak e Borell

Haradinaj: Kosova nuk duhet ta zëvendësojë lidershipin amerikan me atë evropian:Lajçak e Borell

Kosova është rikthyer në dialog teknik me Serbinë, ka deklaruar  ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ka bërë të ditur se nuk do ta përkrah dialogun nëse nuk do të jenë pjesë e takimeve.“Kosova nuk duhet ta zëvendësojë  lidershipin e dialogut me Amerikën me një lidership të brishtë, sikur janë Lajçak e Borell”. Duke folur lidhur me besimin që gëzon Qeveria Hoti, ai theksoi se “përballë dialogut me Serbinë, nuk i beson kësaj qeverie, sepse nuk duhet privatizuar dialogun, por duhet të ketë konsensus të gjerë lidhur me këtë çështje ka saktësuar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Gastronomet kanë thyer pjata para Qeverisë për t’i shprehur pakënaqësitë e tyre

Të pakënaqur nga mungesa e përkrahjes financiare nga institucionet dhe mos shfuqizimin e masave ndaj ...