KEK
Fillimi / Lajmet / Thaçi: Mendimet dhe lutjet tona janë për të dëmtuarit dhe familjet e viktimave në Bejrut të Libanit
Thaçi: 2 korriku dhe 7 shtatori i vitit 1990 dëshmuan vendosmëri të lartë kombëtare e shtetformuese

Thaçi: Mendimet dhe lutjet tona janë për të dëmtuarit dhe familjet e viktimave në Bejrut të Libanit

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka cilësuar tragjike pamjet nga Bejruti, ku raportohet se numri i të vdekurve ka shkuar deri në 60. Thaçi përmes një postimi në Twitter, ka thënë se mendimet dhe lutjet e nga Kosova janë për të dëmtuarit dhe familjet e viktimave nga shpërthimi në Liban. “Pamje që ta thyejnë zemrën dhe tragjike nga Bejruti. Mendimet dhe lutjet tona janë për të dëmtuarit dhe familjet e viktimave. Kosova qëndron pranë Libanit në këtë kohë të vështirë”, shkruan Thaçi. Bejrut, kryeqyteti i Libanit, është goditur nga disa shpërthime të fuqishme, e sipas Kryqit të Kuq të Libanit, deri më tani kanë humbur jetën 60 persona dhe mbi 3000 persona janë plagosur.

Kontrolloni gjithashtu

Gastronomet kanë thyer pjata para Qeverisë për t’i shprehur pakënaqësitë e tyre

Të pakënaqur nga mungesa e përkrahjes financiare nga institucionet dhe mos shfuqizimin e masave ndaj ...