KEK
Fillimi / Lajmet / Kryeministri, Avdullah Hoti i ka deleguar punën zëvendëses së tij, Albulena Balaj-Halimaj
Balaj-Halimi: Mocioni për rrëzimin e Qeverisë nuk është serioz, Vetëvendosje nuk i ka nënshkrimet as për thirrjen e seancës

Kryeministri, Avdullah Hoti i ka deleguar punën zëvendëses së tij, Albulena Balaj-Halimaj

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pasi ka rezultuar pozitiv për COVID-19, ia ka deleguar punën zëvendëses së tij, Albulena Balaj-Halimaj. Ky fakt ka bërë që NISMA Socialdemokrate, të ndjehet më superiore në raport me të tjerët. Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka thënë se Kosova ndodhet në duart e sigura me udhëheqjen e Albulena Balajt. Kryeministri e ka autorizuar zv.kryeministren nga radhët e Nismes për ta udhëheq qeverinë në këto kushte të jashtëzakonshme, por bashkë do t’ia dalim”, ka thënë Krasniqi.

Kontrolloni gjithashtu

Gastronomet kanë thyer pjata para Qeverisë për t’i shprehur pakënaqësitë e tyre

Të pakënaqur nga mungesa e përkrahjes financiare nga institucionet dhe mos shfuqizimin e masave ndaj ...