KEK
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Nuk do të lidhim aleancë me partitë në pushtet por as me Vetëvendosjen
Ramush Haradinaj

Haradinaj: Nuk do të lidhim aleancë me partitë në pushtet por as me Vetëvendosjen

Në një intervistë për Kosovapress, kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka deklaruar se Gjendja në Kosovë është shumë e vështirë dhe e vetmja zgjidhje për të dalë në situatë janë zgjedhjet e parakohshme. Po ashtu ka bërë të ditur se AAK-ja nuk lidh koalicion me partitë në pushtet,  por as me Vetëvendosjen. Ai ka folur edhe për çështjen e Demarkacionit, Gjykatën Speciale, çështjen e veteranëve të luftës, murin në Mitrovicë, por edhe për ftesën që i është bërë për të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit të zgjedhur të Amerikës Donald Trump. Haradinaj ka thënë se është i ftuar të shkojë në Amerikë në mënyrë personale dhe se e ka ndërmend të shkojë, posa të kryhen procedurat e vizës.

Kontrolloni gjithashtu

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons sërish kërkon të raportojë në Komisionin Parlamentar për Legjislacion

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons edhe njëherë i është drejtuar me shkresë Kuvendit të Kosovës, ...