KEK
Fillimi / Lajmet / Haradinaj-Stublla: Deklaratat e Lajçakut për ndryshimin e Kushtetutes të Kosovës janë diskutime paranojake
Haradinaj-Stublla: Deklaratat e Lajçakut për ndryshimin e Kushtetutes të Kosovës janë diskutime paranojake

Haradinaj-Stublla: Deklaratat e Lajçakut për ndryshimin e Kushtetutes të Kosovës janë diskutime paranojake

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka thënë se deklaratat e Lajçakut për ndryshim kushtetute të Kosovës për të akomoduar një Republikë Srpska janë diskutime paranojake. Haradinaj-Stublla ka shkruar se Serbia duhet të kërkojë falje për gjenocidin e shkaktuar, të respektojë 33 marrëveshjet e nënshkruara në Bruksel me objektivin e qartë për njohje reciproke. “Kërcënimet dhe diskutimet deluzionale që kanë për qëllim ndryshimin e kushtetutës për të akomoduar të ashtuquajturën “Republika e Dodikut” brenda Kosovës- në realitet për të sjellur sërish idenë e shkëmbimit të territorit dhe kufijëve etnikë si diçka më pak se të rrezikshme në këtë krahasim. Lajm i mirë të dyja do të dështojnë sërish”, ka shkruar ndër të tjera ai.

Kontrolloni gjithashtu

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

Partia Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, ka thënë se qeverisja aktuale nga Mytaher Haskuka ...