KEK
Fillimi / Lajmet / PDK thotë se LV po sillet po sillen në mënyrë të papërgjegjshme karshi projektligji Projektligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës
PDK thotë se LV po sillet po sillen në mënyrë të papërgjegjshme karshi projektligji Projektligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës

PDK thotë se LV po sillet po sillen në mënyrë të papërgjegjshme karshi projektligji Projektligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës

Për të shtatën herë më radhë Projektligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nuk ka arritur të miratohet në Kuvendin e Kosovës. Në seancën e djeshme, ky projektligj mori vetëm 36 vota “për”, por që për mungesë të vendimmarrjes sërish është proceduar për seancën e ardhshme. Sponsorizuesi i këtij ligji, Partia Demokratike e Kosovës, mos marrjen pjesë në votim të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës po e sheh si veprim të papërgjegjshëm, e nga Lëvizja Vetëvendosje thonë se ky ligj është i dobët për një vlerë kaq të madhe Iniciuesi i këtij projektligji, deputeti i PDK-së, Gazmend Bytyqi, thotë se deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së po sillen në mënyrë të papërgjegjshme karshi këtij projektligji. Ai për KosovaPress thotë se është e çuditshme se si deputetët nuk marrin guxim që të votojnë këtë projektligj, madje as të votojnë kundër.

Kontrolloni gjithashtu

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

Partia Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, ka thënë se qeverisja aktuale nga Mytaher Haskuka ...