KEK
Fillimi / Lajmet / Haradinaj- Stublla: Greqia është pro liberalizimit të vizave për Kosovën dhe do të angazhohet për t’i bindur vendet tjera
Haradinaj- Stublla: Greqia është pro liberalizimit të vizave për Kosovën dhe do të angazhohet për t'i bindur vendet tjera

Haradinaj- Stublla: Greqia është pro liberalizimit të vizave për Kosovën dhe do të angazhohet për t’i bindur vendet tjera

Ministrja e Jashmte, Meliza Haradinaj- Stublla ka thënë se Greqia do ta prëkrah Kosovën lidhur me liberalizimin e vizave. Në Komisionin për Integrime Europiane, ministrja Haradinaj-Stublla tha se MPJ e ka prioritet liberalizimin e vizave dhe se po e bisedojnë më perfaqësuesit e çdo shteti që takon. Ajo ka theksuar se edhe Greqia e thotë hapur që është pro liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Sipas saj ky shtet ka premtuar se do të na ndihmojë Kosovën duke i bindur edhe shtetet e tjera.

Kontrolloni gjithashtu

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Besianës, Naim Fetahu, ka hapur sot ...