tv dielli
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Haziri: Mandati për qeverinë e re i takon Kurtit po nuk do të negociojmë deri të përfundon numërimi i të gjitha votave
Lutfi Haziri kërkon që taksa 100% ndaj Serbisë të hiqet dhe për reciprocitetin të vendoset më vonë

Haziri: Mandati për qeverinë e re i takon Kurtit po nuk do të negociojmë deri të përfundon numërimi i të gjitha votave

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se momentalisht mandati për qeverinë e re i takon Albin Kurtit por ka theksuar se nuk do të nisin negociatat për qeverinë e re përderisa nuk përfundon numërimi i të gjitha votave. “Rezultati është shumë i ngushtë dhe ne jemi duke e pritur numërimin e të gjitha votave, përfshirë votat me kusht, votat e diasporës dhe votat për deputetët, pastaj fillon procesi i negociatave. Dallimi është i vogël, një deputet, por që ia jep mandatin (për formimin e qeverisë) liderit të Vetëvendosjes”, thotë Haziri.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: Mbetja në fuqi e tarifës është pengesë serioze dhe e pamundëson bashkëpunimin strategjik me SHBA-në

Thaçi: Mbetja në fuqi e tarifës është pengesë serioze dhe e pamundëson bashkëpunimin strategjik me SHBA-në

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi, ka përcjellë mesazhet që mori në takimet në Shtetet e ...