kek
tv dielli
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Haziri: Ndarja e balancuar e pushtetit mes LDK-së dhe LV-së do të krijonte shkathtësi për t’u përballur me situata politike
Lutfi Haziri e konfirmon se do të jetë kryetare e Kuvendit të Kosovës, pas largimit të Konjufcës nga kjo pozitë

Haziri: Ndarja e balancuar e pushtetit mes LDK-së dhe LV-së do të krijonte shkathtësi për t’u përballur me situata politike

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se ndarja e drejtë dhe e balancuar e pushtetit mes Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku Vetëvendosje do të udhëhiqte me Qeverinë e LDK-ja me Kuvendin, do t’i jepnin fuqi një koalicioni potencial mes dy partive. Sipas tij, kjo ndarje do t’i jepte mirëbesim e shkathtësi për t’u përballur me situatën politike karshi faktorit ndërkombëtar. Haziri e ka quajtur LDK-në gardiane të interesave të Kosovës, teksa ka shtuar se kjo parti të tjerët i sheh si rivalë politikë e jo si armiq. Tutje ai ka thënë se duhet të punohet shumë që në vend të kthehet besimi i qytetarëve. Teksa ka apeluar për durim, Haziri ka thënë se “këto konsultimet e brendshme na mundësojnë që të eliminojmë çdolloj pengese dhe çdolloj bombe të kurdisur të mandatit 4+”.

Kontrolloni gjithashtu

Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po merr pjesë në takimet e Rrjetit Global Parlamentar të OECD-së

Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po merr pjesë në takimet e Rrjetit Global Parlamentar të OECD-së

Një delegacion i Kuvendit të Republikës së Kosovës, i përbërë nga deputetët Doruntinë Maloku dhe ...