MIT
kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Institucionet / Industria e drurit, në dy vitet e fundit është forcuar më shumë se asnjëherë më parë

Industria e drurit, në dy vitet e fundit është forcuar më shumë se asnjëherë më parë

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, ka vizituar fabrikën e mobileve “Te Naseri”, në Suharekë. Pas grantit substancial nga Ministria e Tregtisë, kjo fabrikë përveç që ka rritur teknologjinë duke ndikuar direkt në kualitetin e produktit, ka shtuar edhe punësimin dhe ka rritur eksportin. Ne do të vazhdojmë mbështetjen ndaj ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme, (NVM-ve), sepse besojmë që mbështetja ndaj tyre është e vetmja rrugë për zhvillim, për rritje të punësimit dhe e vetmja rrugë që do ta forcojë ekonominë e vendit tonë, ka thënë me këtë rast ministri Shala.

Kontrolloni gjithashtu

Njoftim i rëndësishëm për të gjithë bizneset, për pjesëmarrje në sesionin informues për thirrjen për Aplikim të publikuar nga Zyra e BE-së në Kosovë

Drejtoria për Ekonomi, Zhvillim dhe Turizëm në komunën e Rahovecit fton të gjithë bizneset e ...