MIT
tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Isa Mustafa: Ndasitë kanë qenë ë thella brenda koalicionit qeverisës dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni
Isa Mustafa: Ndasitë kanë qenë ë thella brenda koalicionit qeverisës dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni

Isa Mustafa: Ndasitë kanë qenë ë thella brenda koalicionit qeverisës dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se Vetëvendosje ende e ka mandatarin të cilit duhet të ia mundësojë kryetari për formimin e Qeverisë së re, por nëse ata dështojnë LDK do të bashkëpunojë me AAK-në, Nismën dhe minoritetet. Mustafa ka shtuar se ka biseduar me të Dërguarin Special të SHBA-së, Richard Grenell. ‘’Nuk mund të them se jemi të kënaqur por as që jemi të zhgënjyer. Nuk mund të themi se nuk është pritur pasi e kemi themeluar këtë qeveri për të punuar dhe forcuar shtetin. Mund të them se gjatë rrugës ka pasur probleme të bashkëpunimit’’, tha ai. Mustafa thotë se organet e brendshme të LDK-së kanë marrë vendim që të mos bashkëpunojnë me PDK-në. Ai ka shtuar se nuk kanë asnjë informatë se ekziston ndonjë marrëveshje e fshehtë mes Serbisë dhe Kosovës. Ai për këtë thotë se ka folur me të dërguarin Special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Kontrolloni gjithashtu

Qeveria në detyrë e Kosovës e miraton Pakon Emergjente Fiskale për mbështetje të disa kategorive

Qeveria në detyrë e Kosovës e miraton Pakon Emergjente Fiskale për mbështetjen e disa kategorive

Qeveria në detyrë e Kosovës ka miratuar Pakon Emergjente Fiskale nga e cila pritet të ...