KEK
Fillimi / Lajmet / Ka arritur në 33 milion numri i të infektuarve me virusin korona
Nga testimi i 649 mostrave gjatë 24 orëve janë konfirmuar edhe 77 raste të reja me virusin korona

Ka arritur në 33 milion numri i të infektuarve me virusin korona

“Worldometers.info raporton se numri i personave të infektuar me virusin Covid-19, ka arritur në 33 milion e 58 mijë e 557 persona ndërsa numri i viktimave afër 1 milion. Mes këtyre shifrave, vendin e parë e zënë Shtetet e Bashkuara të Amerikës me 7,280,860 të infektuar, 209,090 të vdekur dhe 4,511,736 pacientë të shëruar. Vendin e dytë e zë India me 5,990,513 persona të infektuar, 94,533 viktima dhe 4,938,641 të shëruar ndërsa vendin e tretë e zë Brazili me 4,717,991 të prekur, viktima janë 141,406 dhe 4,040,949 pacientë të shëruar.

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Bizneset private shërbejnë si motorë të zhvillimit dhe janë kontribuesit më të mëdhenj me në buxhetin e shtetit

Kadri Veseli: Bizneset private shërbejnë si motorë të zhvillimit dhe janë kontribuuesit më të mëdhenj në buxhetin e shtetit

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka vizituar Viprint dhe Mitrometal, dy kompani serioze të Mitrovicës ...