Ka ndërruar jetë Sabit Zejnullahu nga Lladovci i Besianës, babai i dëshmorit Hakif Zejnullahu

Ka ndërruar jetë Sabit Zejnullahu nga Lladovci i Besianës, babai i dëshmorit Hakif Zejnullahu

Ka ndërruar jetë Sabit Zejnullahu nga Lladovci i Besianës, babai i dëshmorit Hakif Zejnullahu. Lajmin e ka bërë të ditur mbesa e tij, deputetja e kuvendit të Kosovës, Floretë Zejnullahu. Ajo në llogarinë e saj ka shkruar: Lamtumirë baba Sabit! Djali i të ndjerit Sabit Zejnullahut, Hakifi, është vra në një pritë të organizuar nga forcat serbe më 31 janar të vitit 1997 në fshatin Pestovë të Vushtrrisë së bashku me Zahir Pajazitin dhe Edmond Hoxhën.

Kontrolloni gjithashtu

Në 40-vjetorin e vrasjes nga ish-ushtria jugosllave, përkujtohet dëshmori, Nazmi Avdullah Muja nga fshati Gradicë

Sot në 40-vjetorin e rënies, përkujtohet dëshmori, Nazmi Avdullah Muja nga fshati Gradicë

Sot në 40-vjetorin e rënies së dëshmorit, Nazmi Muja, në ish armatën jugosllave,  në fshatin  …