kek
Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Katër pjesëtarë të ushtrisë amerikane u vranë nga shpërthimi i bombës në bazën ajrore të NATO-s, në Afganistan
Katër pjesëtarë të ushtrisë amerikane u vranë nga shpërthimi i bombës në bazën ajrore të NATO-s, në Afganistan

Katër pjesëtarë të ushtrisë amerikane u vranë nga shpërthimi i bombës në bazën ajrore të NATO-s, në Afganistan

Tre pjesëtarë të ushtrisë amerikane dhe një kontraktor u vranë nga shpërthimi i bombës në anë të rrugës, pranë bazës kryesore ajrore të NATO-s në Afganistan. Përgjegjësinë për sulmin e morën talibanët. Misioni Mbështetës i NATO-s tha përmes një deklarate se katër amerikanë janë vrarë pranë bazës Bagram, rreth 50 kilometra në veri të Kabulit. Sipas deklaratës edhe  tre ushtarë amerikanë janë plagosur gjatë sulmit, i cili  çon në shtatë numrin e ushtarëve të vrarë amerikanë këtë vit në Afganistan. Dhuna në Afganistan vazhdon, edhe pse militantët talibanë po mbajnë negociata me zyrtarët amerikanë për gjetjen e një zgjidhjeje që do t’i jepte fund luftës gati 18-vjeçare në këtë vend.

Kontrolloni gjithashtu

Përkujtohen dëshmorët e kombit, Ismet Jashari, Gani Kastrati, Afrim Buçaj, Nuhi Mazrekun dhe Habib Zogaj

Përkujtohen dëshmorët e kombit, Ismet Jashari, Gani Kastrati, Afrim Buçaj, Nuhi Mazrekun dhe Habib Zogaj

Në nderim dhe përkujtim të dëshmorëve të kombit, Ismet Jashari Kumanova, Gani Kastrati Afrim Buçaj, ...