Fillimi / Lajmet / Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti nuk do të raportoi në Kuvend sot pasi do të udhëtoj në Bruksel
Hoti: Nesër në Bruksel, Kosovën do ta përfaqesoj kordinatyru Hyseni, ku do të diskutohet për të pagjeturit

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti nuk do të raportoi në Kuvend sot pasi do të udhëtoj në Bruksel

Kryeministri Avdullah Hoti, sot do të udhëtoj në Bruksel. Siç merret vesh se ai nuk do të raportoi në Kuvend pasi do të marr pjesë në takim me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi. Përfaqësuesi i posaçëm i BE-së, Miroslav Lajçak, e ka bërë te ditur këtë takim. Me këtë edhe do të nisë dialogu Kosove-Serbi, ku kryeministri Hoti do të përfaqësojë Kosovën dhe do të takohet me kryetarin e Serbisë, Aleksandar Vuqiç. Ky takim pritet të zhvillohet të enjten më 16 korrik

Kontrolloni gjithashtu

Valdete Daka: Mjetet që nuk janë harxhuar nga zgjedhjet e 6 teorit iu janë kthyer buxhetit të Kosovës

Valdete Daka: Mjetet që nuk janë harxhuar nga zgjedhjet e 6 teorit 2019 i janë kthyer buxhetit të Kosovës

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit ka shqyrtuar Raportin Vjetor të Komisionit Qendror ...