MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Kryeministri, Edi Rama ka pritur në takim kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin
Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka pritur në takim kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin

Kryeministri, Edi Rama ka pritur në takim kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, në Kosovë Albin Kurti është takuar me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Ndryshe nga të gjithë zyrtarët e tjerë, Kurti nuk ka mbërritur në Kryeministri me eskortë de  nuk është shoqëruar nga automjete përcjellëse. Ai ka deklaruar se do të diskutohen shumë çështje me kryeminisrtin Edi Rama,  por nuk ka i specifikuar ato. Ky është takim informal dhe  pritet të bisedohet për çështjet informuese rreth procesit zgjedhor dhe situatës aktuale, në Kosovës dhe në Shqipëri.

Kontrolloni gjithashtu

Albulena Haxhiu mohon të jenë takuar Albin Kurti e Isa Mustafa, por beson se ata do të takohen shpejt

Albulena Haxhiu mohon të jenë takuar Albin Kurti e Isa Mustafa, por beson se ata do të takohen shpejt

Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka mohuar së është zhvilluar takim mes kryetarit të Vetëvendosjes, ...