Fillimi / Lajmet / Thaçi kërkon nga vendet anëtare të BE-së që të vendosin për liberalizim të vizave për Kosovën
Kryetari Thaçi kërkon nga vendet anëtare të BE-së të marrin sa më parë vendimin për liberalizim të vizave për Kosovën

Thaçi kërkon nga vendet anëtare të BE-së që të vendosin për liberalizim të vizave për Kosovën

Kryetari i Kosovës Hashim Thaçi, ka zhvilluar një telefonatë me Presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel, në kuadër të përgatitjeve për Samitin e Zagrebit që do të mbahet sot pasdite, nën organizimin e Kroacisë si kryesuese e radhës të Bashkimit Evropian. Thaçi dhe Michel, u pajtuan që BE-ja duhet të vazhdojë angazhimin për perspektivën e integrimit të Ballkanit Perëndimor në familjen evropiane dhe se mesazh pozitiv në këtë drejtim është edhe mbajtja e Samitit të Zagrebit. Kreu i shtetit të Kosovës kërkoi që shtetet anëtare të BE-së të marrin sa më parë vendimin për liberalizim të vizave.

Kontrolloni gjithashtu

KOMF publikon Raportin e Monitorimit “Komuna Ime, e Drejta Ime Sociale”

KOMF publikon Raportin e Monitorimit “Komuna Ime, e Drejta Ime Sociale”

Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 1 Qershorit, Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, Koalicioni i ...