MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ministria e Arsimit nesër e bënë publik raportin e vlerësimit ndërkombëtar të nxënësve PISA 2019
MASHT të martën do të bëjë publik raportin e vlerësimit ndërkombëtar të nxënësve PISA 2019

Ministria e Arsimit nesër e bënë publik raportin e vlerësimit ndërkombëtar të nxënësve PISA 2019

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka njoftuar se të martën do të bëjë publik raportin e vlerësimit ndërkombëtar të nxënësve PISA 2019. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate dërguar për media nga MAShT-i.  “Nesër, e martë (3 dhjetor 2019), në një konferencë për media, ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi do të bëjë publik raportin e vlerësimit ndërkombëtar të nxënësve PISA 2018”, bëhet e ditur nga Ministria e Arsimit. Konferenca mbahet në ambientet e kësaj ministrie, në orën 11:00.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...