mbpzhr 2018
kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Matthew Palmer thotë se qëllimi tij është të ulë në tryezën e bisedimeve Kosovën dhe Serbinë
Matthew Palmer thotë se qëllimi tij është të ulë në tryezën e bisedimeve Kosovën dhe Serbinë

Matthew Palmer thotë se qëllimi tij është të ulë në tryezën e bisedimeve Kosovën dhe Serbinë

Matthew Palmer është shprehur se qëllimi tij është të ulë në tryezën e bisedimeve Beogradin dhe Prishtinën. Ai thotë se e pranoi postin pasi mendon se mund të arrihet një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve Beograd-Prishtinë. Sipas tij kjo do ta transformonte tërë Ballkanin, do të hapte rrugën evropiane për Serbinë e Kosovën, dhe do të ishte “një gjë pozitive për rajonin, Evropën dhe SHBA-në”. Palmer thekson se për SHBA-të kthimi i Beogradit dhe Prishtinës në tryezën e bisedimeve është një qëllim afatshkurtër për Shtetet e Bashkuara. Nga ana tjetër Palmer citon se SHBA shpreson që qeveria e ardhshme e Kosovës të pranojë të pezullojë tarifat për të lejuar që dialogu të rifillojë.

Kontrolloni gjithashtu

Kadri Veseli: Entuziazmin e fitores që po afrohet e kam ndier fortë në të gjitha takimet që kam pasur me qytetarët

Kadri Veseli: Entuziazmin e fitores që po afrohet e kam ndier fortë në të gjitha takimet që kam pasur me qytetarët

Kandidati i PDK-së për kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar të shtunën disa takime ...