tv dielli
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Opinione / Mehmet Bislimi: Fundi i kusisë, rikthehet pas 30 viteve
Mehmet Bislimi

Mehmet Bislimi: Fundi i kusisë, rikthehet pas 30 viteve

Këtë filozofi të rikthyer të  rezistencës moderne, fillimisht e kishte inicuar z. Surroi para rreth 30 viteve, i cili me si vetët duke rrahur me shkop bythën e kusisë ia kishte futur në palcë frikën Serbisë! Si po zhvillohen ngjarjet, bythë e kusisë pe rrihet  prapë, këtë radhë për t’i kërkuar unitet Qeverisë me zërin e tringëllimës së shkopit, që rrah pamëshirshëm bythën e kusisë!

 

 

Fundi  i kusisë

 

nuk ndenjen duarkryq intelektualët

sfidë serioze i bënë Serbisë

me vizionin filozofik të avancuar

rrahën me shkop bythën e kusisë

 

bythë e kusisë rënë nga ndryshku

lënë në mezhdë me një anë

ai shpiku strategji të re

të artit luftarak në Ballkan

 

rrethi i kusisë po krekoset

me bythën që boja po i del

eh sikur të realizohej kjo filozofi

do konkurronte çmimin Nobel

Kontrolloni gjithashtu

"Bloomberg": Kina nuk e ka zbuluar numrin e vërtetë të infeksioneve dhe vdekjeve nga koronavirusi

“Bloomberg”: Kina nuk e ka zbuluar numrin e vërtetë të infeksioneve dhe vdekjeve nga koronavirusi

Agjencia Amerikane e lajmeve, “Bloomberg”, ka përmendur zyrtarët e lartë, të cilët  kanë thënë se ...