Airport Adem Jashari
MIT
kek
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Memli Krasniqi: Asnjë anëtar i PDK-së nuk e ka përkrahur idenë e shkëmbimit të territoreve
Krasniqi: Nuk mund të kishte një fund tjetër një kryeminister që shumë shpejt i ka rrezikuar aleancat jetike të Kosovës

Memli Krasniqi: Asnjë anëtar i PDK-së nuk e ka përkrahur idenë e shkëmbimit të territoreve

Ish-shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi thotë se asnjë anëtar i PDK-së, nuk e ka përkrahur idenë e shkëmbimit të territoreve.“Asnjë person në PDK nuk flet për shkëmbim. Madje jemi kundër saj”, thotë ai. Roli i PDK-së, në dialog do të jetë ai që ka qenë gjithmonë.“Presidenti është bartës i politikës së jashtme. Por ne kemi qenë që qeveria të udhëheq procesin e dialogut. Dialogu është temë tepër e rëndësishme dhe PDK-në, gjithmonë ka luajtur rolin konstruktiv edhe në kuptimin e interesit shtetëror, dhe do të vazhdojë të luajë këtë rol. Thaçi edhe kur ka qenë kryeministër përveç që është marrë me dialog, është marrë edhe me punë tjera shtetërore. Shpresoj që procesi i dialogut të mos jetë arsyetim i qeverisë së ardhshme që të lihen prapa punët shtetërore”, shtoi ish-shefi i grupit parlamentar të PDK-së

Kontrolloni gjithashtu

Mustafa: Nuk është fare e rëndësishme për mua që tre deputetë të LDK-së kanë votuar kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë

Mustafa: Nuk është e rëndësishme që tre deputetë të LDK-së kanë votuar kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ende nuk ka folur me nënkryetaren Vjosa ...