Memli Krasniqi: Kryeministri, Albin Kurti e kryetarja, Vjosa Osmani, në vazhdimësi po krijojnë kriza të panevojshme

Memli Krasniqi: Kryeministri, Albin Kurti e kryetarja, Vjosa Osmani, në vazhdimësi po krijojnë kriza të panevojshme

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se asnjëherë nuk i ka parë më të shqetësuar dhe të zhgënjyer partnerët ndërkombëtarë se sa tani. Ai pas takimit me të dërguarin e posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe atë të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se nga ta janë informuar në detaje për gjendjen dhe kërkesat në raport me institucionet e Kosovë. Sipas tij, nuk ishte e lehtë që nga partnerët strategjik të Kosovës të dëgjohen ankesa karshi veprimeve të institucioneve të Kosovës. Më tutje, Krasniqi, ka thënë se PDK-ja do të vazhdojë që të ketë konsultime ditore me të gjitha personat përgjegjës edhe për mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të reja në atë pjesë. Kryeministri Albin Kurti e zonja  Vjosa Osmani po krijojnë kriza të panevojshëm në vazhdimësi. Kryetarja, Vjosa Osmani si komandante supreme deri më tash nuk ka dhenë deklarim zyrtar lidhur me përjashtim e Kosovës nga ushtrimi më i madh “Mbrojtësi i  Evropës 2023”.

Kontrolloni gjithashtu

Faton Klinaku: Arrestimi i luftëtarit të lirisë, Dritan Goxhaj është bërë për t’i frikësuar njerëzit që e kundërshtojnë një gjykatë politike

Faton Klinaku, ka deklaruar se Ushtria Çlirimtare e Kosovës nuk mund të quhet ndërmarrje e përbashkët kriminale

Faton Klinaku, ushtrues detyre i kryetarit të OVL-UÇK-së, ka deklaruar se Ushtria Çlirimtare e Kosovës …