KEK
Fillimi / Lajmet / Ministri Abrashi: Kosova është gati për takimin e ministrave të Transportit, që do të mbahet në Bruksel
Ministri Abrashi: Kosova është gati për takimin e ministrave të Transportit, që do të mbahet në Bruksel

Ministri Abrashi: Kosova është gati për takimin e ministrave të Transportit, që do të mbahet në Bruksel

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka pritur në takim Matej Zakonjshek, drejtori i sekretarisë së përhershme të komunitetit të transportit në Komisionin Evropian. Abrashi pas takimit në një konferencë për medie tha se në takim kanë diskutuar për projekte e përbashkëta të vendeve të Ballkanit Perëndimor e që synim kanë lehtësimin e lëvizjes së mallrave dhe qytetarëve. Më tej ai ka shtuar se vendi është gati për takimin e ministrave të Transportit, që do të mbahet në Bruksel, pra nga synohet financimi i projekteve për regjionin në përgjithësi. Përderisa Zakonjshek, tha se kanë një plan të qartë për ta ndihmuar Ballkanin në modernizimin e transportit me qëllim zhvillimin ekonomik.

Kontrolloni gjithashtu

Programi i USAID-it për fuqizimin e drejtësisë e shpall Gjykatën Themelore në Prishtinë më transparenten në Kosovë

Programi i USAID-it për drejtësi e shpall Gjykatën Themelore në Prishtinë më transparenten në Kosovë

Gjykata Themelore në Prishtinë është shpallur Gjykata më transparente në Kosovë, nga programi i USAID-it ...