mbpzhr 2018
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Institucionet / MINISTRI BYTYQI PRITI NJË DELEGACION NGA KOREA E JUGUT

MINISTRI BYTYQI PRITI NJË DELEGACION NGA KOREA E JUGUT

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka pritur një delegacion nga Korea e Jugut, me të cilët ka biseduar për bashkëpunim në fushën e arsimit.

Në këtë takim u bisedua për bashkëpunim të ndërsjellë mes dy vendeve për ta mbështetur arsimimin e të rinjve, si dhe të ofrojnë mbështetje të aktiviteteve të rinisë.

Ministri Bytyqi ka falënderuar mysafirët për punën dhe përkushtimin e tyre që të ofrojnë mbështetje për rininë në Kosovë, ndërsa shprehu gatishmërinë për të bashkëpunuar në mënyrë që të rinjve t’iu krijohen sa më shumë mundësi për t’u arsimuar dhe për t’u zhvilluar.

Kontrolloni gjithashtu

Komuna e Vitisë filloj me mbajtjen e diskutimeve publike për planifikimin e buxhetit komunal 2020-2022

Organizuar nga Drejtoria për Ekonomi, Financa dhe Zhvillim dhe Zyra për Informim dhe Marrëdhënie me ...