KEK
Fillimi / Lajmet / Naser Ramadani: Aktualisht gjendja epidemiologjike në vend është e rëndë prandaj apelohet mbajtja e maskave dhe distancës
Ramadani: Jemi duke e shqyrtuar mundësinë që mësimi nga klasa e parë deri në klasën e pestë të zhvillohet në shkolla

Naser Ramadani: Aktualisht gjendja epidemiologjike në vend është e rëndë prandaj apelohet mbajtja e maskave dhe distancës

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë, Naser Ramadani, thotë se aktualisht gjendja epidemiologjike në vend është e rëndë. Ai thotë se me rritjen e numrit të rasteve me Covid-19, ata po punojnë në vazhdimësi për të mbajtur situatën nën kontroll. Ai shton se në luftimin e suksesshëm të pandemisë duhet të punojnë të gjithë. Ramadani thekso se sëmundja do të parandalohej nëse të gjithë do të mbanin maska, të mbanin distancën dhe higjenën personale.Ai thotë se në këtë mes duhet të luajë rol edhe shteti me inspektoratin dhe policinë. “Nëse nuk mund të mbash distancën duhet mbajtur maska”, shprehet Ramadani.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë drejtësinë është i gabuar

Haradinaj: Tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë drejtësinë është i gabuar

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas bastisjeve të kryera nga Policët e EULEX-it ...