Fillimi / Lajmet / NATO i vlerëson ushtarët shqiptarë për profesionalizmin e treguar në kryerjen e detyrave në misionin në Herat
NATO i vlerëson ushtarët shqiptarë për profesionalizmin dhe disiplinën e treguar në kryerjen e detyrave në misionin në Herat

NATO i vlerëson ushtarët shqiptarë për profesionalizmin e treguar në kryerjen e detyrave në misionin në Herat

Aleanca Veri-Atlantike vlerëson me medalje vajzat dhe djemtë e kompanisë së tretë “Puma” të Batalionit të II të këmbësorisë shqiptare me shërbim në Herat. Lajmin e bëri të ditur ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka e cila shton se grupi mori vlerësimin nga NATO, “për profesionalizmin dhe disiplinën e treguar në kryerjen e detyrave të ngarkuara në misionin Resolute Support”, ka shkruar ajo. Angazhimi i Shqipërisë në mbështetje të misioneve të NATO-s vijon të jetë i palëkundur. Trupat dhe mjetet e Forcave të Armatosura, marrin pjesë në mënyrë të vazhdueshme në misionet paqeruajtëse bashkë me vendet e tjera anëtare.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i MTI-së, Vesel Krasniqi thotë se do të lejohet mbajtja e dasmave dhe hapja e pishinave deri me 50 persona

Ministri i MTI-së, Vesel Krasniqi thotë se do të lejohet mbajtja e dasmave dhe hapja e pishinave deri me 50 persona

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka thënë se nga sot lejohet hapja e ...