Brickos

Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së i Brigadës 138 “Agim Ramadani” dhe invalidi i luftës, Shemsi Halimi

Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së i Brigadës 138 “Agim Ramadani” dhe invalidi i luftës, Shemsi Halimi

Ka ndërruar jetë Shemsi Halimi, veteran i UÇK-së i Brigadës 138 “Agim Ramadani”. Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi në rrjetin social nga familjarët, shkruan lajmi.net. Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në varrezat e dëshmorëve në Koshare. Ka ndërruar jetë Shemsi Halimi, bashkëluftëtari jonë i Brigadës 138. “Agim Ramadani”, invalid i luftës. Varrimi i trupit të të ndjerit do të bëhet sot, e enjte, 24/12/2020, në orën 14:00, në varrezat e dëshmorëve, në Kompleksin Memorial në Koshare”, thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Instituti i Historisë “Ali Hadri” Prishtinë, organizon, Akademinë përkujtimore dhe përuruese të veprës së Akademik Ali Hadrit “Studime dhe kritikë historiografike”

Instituti i Historisë “Ali Hadri” Prishtinë, organizon, Akademinë përkujtimore dhe përuruese të veprës së Akademik …