KEK
Fillimi / Lajmet / Në Celinë, Fortesë e Brestoc të Rahovecit shënohet 21-vjetori i të vrarëve dhe masakruarëve gjatë vitit 1999
Në Celinë, Fortesë e Brestoc të Rahovecit shënohet 21-vjetori i të vrarëve gjatë vitit 1999

Në Celinë, Fortesë e Brestoc të Rahovecit shënohet 21-vjetori i të vrarëve dhe masakruarëve gjatë vitit 1999

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, me bashkëpunëtorë, kryetar të këshillave të fshatrave, përfaqësues të OVL-së, familjarë të të rënëve, kanë bërë sot homazhe dhe nderime, për të shënuar 21 vjetorin e të vrarëve gjatë vitit 1999 cilët u vranë barbarisht nga paramilitarët serb. “Sot e 21 vjet më parë, pushtuesi kriminal serb, duke mos kursyer asnjë person, vrau barbarisht martirë e dëshmorë shqiptarë në Celinë, Fortesë e Brestoc. I kujtojmë me nder, respekt e përulje të thellë të gjithë burrat, gratë, pleqtë e fëmijët që u ekzekutuan barbarisht nga makineria vrastare e pushtuesit serb. Jeta, vepra dhe gjaku i të rënëve janë baza dhe themeli i lirisë së Kosovës” është thënë më këtë rast.

Kontrolloni gjithashtu

Lutfi Haziri: Nuk duhet të ketë vija të kuqe, edhe pse ne i kemi vendosur vetë ato ndaj PDK-së si debat i brendshëm

Lutfi Haziri: Nuk duhet të ketë vija të kuqe, edhe pse ne i kemi vendosur vetë ato ndaj PDK-së si debat i brendshëm

Nënkryetari i LDK-së, Lutf Haziri ka thënë se vija e kuqe kjo parti i kishte ...