Fillimi / Lajmet / Në Komisionin Parlamentar për Buxhet, Punë dhe Transfere kalon Projektligjit për rishikimin e buxhetit
Komisioni per buxhet

Në Komisionin Parlamentar për Buxhet, Punë dhe Transfere kalon Projektligjit për rishikimin e buxhetit

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka miratuar Raportin me amendamente të Projektligjit për rishikimin e buxhetit. I njëjti u kritikua nga opozita, derisa deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti e quajti mazhorancën arrogante edhe në çështje për rëndësinë e vendit. Por një gjë të tillë e mohoi deputeti i Vetëvendosjes, Eman Rrahmani, cili tha se opozita s’ka qenë bashkëpunuese. Megjithatë, deputeti i AAK-së, Pal Lekaj tha se pushteti ka bërë “pazar” me rishikimin e buxhetit, pasi i vetmi amendament nga opozita që ka kaluar ka qenë i deputetes, Albena Reshitaj, që ka votuar pro zgjedhjes se Vjosa Osmanit.

Kontrolloni gjithashtu

Elmi Reçica qëndroi në Gjenevë të Zvicrës, në nismën e PDK-së për hapjen e nëndegëve kudo ku jetojnë shqiptarët, në mërgim

Elmi Reçica qëndroi në Gjenevë të Zvicrës, në nismën e PDK-së për hapjen e nëndegëve kudo ku jetojnë shqiptarët, në mërgim

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica,  ka qëndruar për vizitë në Gjenevë të ...