Në shënimin e përvjetorit të Operacionit Shigjeta, manifestimi qendror mbahet me 26 maj, në orën 12:00

Në shënimin e përvjetorit të Operacionit Shigjeta, manifestimi qendror mbahet me 26 maj,  në orën  12:00. Të pranishëm në këtë aktivitet  do të jenë edhe oficerë të lartë nga Kroacia dhe Shqipëria.

Agjenda  manifestimit

9:30            Homazhe te Varrezat e Dëshmorëve – Landovicë

10:30          Homazhe te Lapidari i Dëshmorëve – Gorozhup

12:00          Manifestimi Qendror – Maja e Pashtrikut

27 maj 10:00        Homazhet në Prekaz Vizita te familja Jashari

Kontrolloni gjithashtu

Hazbije Berisha: Gjaku i nxënësit Isa (Muhamet) Berisha shenjë e kujtesës historike!

Hazbije Berisha: Gjaku i nxënësit Isa (Muhamet) Berisha shenjë e kujtesës historike!

Në Amfiteatrin e bukur të shtëpisë së kulturës “IMRI CURRI” në Han të Elezit,  në …