leoni

WASHINGTON, DC - AUGUST 04: U.S. Vice President Kamala Harris delivers remarks while visiting Sycamore & Oak, a minority-owned retail village that houses other local small businesses, on August 04, 2023 in Washington, DC. Harris announced that 43 non-profit, community-based organizations, private sector entities and institutions of higher education will receive $125 million American Rescue Plan-funded Capital Readiness Program (CRP) awards, aimed at helping "underserved entrepreneurs launch and scale their small businesses—a key pillar of Bidenomics," according to the White House. (Photo by Chip Somodevilla/Getty Images)

Nënkryetarja e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris, i bëri thirrje Hamasit për një armëpushim të menjëhershëm 6-javor

Nënkryetarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris, i bëri thirrje Hamasit palestinez të shpallur si organizatë terroriste, që të pajtohet për një armëpushim të menjëhershëm gjashtë-javor. Ajo  kërkoi me ngulm Izraelit që të bëjë më shumë që të rriten dërgesat e ndihmës në Gazë. Palestinezë  të pafajshëm në Rripin e Gazës po përjetojnë katastrofë humanitare, saktçsoi zonja Harris. Deklaratat e bëra më 3 mars janë ndër më të ashprat të bëra nga ndonjë udhëheqës i lartë i Qeverisë amerikane deri më tani sa i përket luftës mes Izraelit dhe Hamasit, që nisi në tetorin e vitit të kaluar. Nënkryetarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala i kërkoi Qeverisë izraelite që të paraqesë mënyra specifike se si mund të dërgohet më shumë ndihmë në enklavën palestineze ku qindra mijëra persona po përballen me uri.

Kontrolloni gjithashtu

Bekim Haxhiu: Kaq keq, e kaq tradhtisht si Albin Kurti, nuk ka vepruar as Esat Pashë Toptani

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka reaguar ndaj kryeministrit Kurti i cili akuzoi  ish kryeministrat …