Limak Kosovo
Fillimi / Njoftime / Nesër përkujtohet heroi i kombit, Myrtë Zeneli në 21-vjetorin e rënies heroike
Nesër përkujtohet heroi i kombit, Myrtë Zeneli në 21-vjetorin e rënies heroike

Nesër përkujtohet heroi i kombit, Myrtë Zeneli në 21-vjetorin e rënies heroike

Në 21-vjetorin e rënies heroike, nesër përkujtohet heroi i kombit Myrtë Zeneli. Në orën 10:00 do të bëhen nderime pranë lapidarit të dëshmorit në vendin e rënies në fshatin Dollov. Ndërkaq në orën 11:00 deri në orën 12:00 do të bëhen homazhe në Kompleksin e Dëshmorëve në fshatin Shqiponjë. Pjesëmarrja e juaj i nderon dëshmorët e kombit dhe luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Është ndarë nga jeta nëna e heroit të kombit, Rrustem Hyseni – “Historiani”

Është ndarë nga jeta nëna e heroit të kombit, Rrustem Hyseni – “Historiani”

Është ndarë nga jeta nëna e heroit të kombit, Rrustem Hyseni – “Historiani”. Lajmin e ...