KEK
Fillimi / Njoftime / Ndahet nga jeta në moshën 75 vjeçare Qama Demaku nëna e heroit të komit Xhevat Demaku
Nga nga jeta në moshën 75 vjeçare Qama Demaku nëna e heroit të komit Xhevat Demaku

Ndahet nga jeta në moshën 75 vjeçare Qama Demaku nëna e heroit të komit Xhevat Demaku

Është ndarë nga jeta në moshën 75 vjecare Qama Demaku nëna e vajzës së vetme dëshmore e kombit Fatime Demaku po ashtu nëna e heroit të kombit Xhevat Demaku si dhe gjyshja e Mirgenit 4 vjecar të vrarë nga forcat serbe. Ajo ishte edhe motër e dëshmorit Osman Xhokajt. Lajmin e ka bërë të ditur djali i të ndjerës gjeneral Jahir Demaku. “Ju njoftojmë që përshkak të situates sê krijuar në vend për shkak të pandemisë globale të quajtur Covid 19 ceremonia mortore e nënës tonë do të realizohet vetëm në pranin e familjarëve të ngushtë. Për ruajtjen e shëndetit të juaj ne si familje i pranojmë ngushëllimet e juaja edhe përmes rrjeteve sociale dhe përmes telefonatave”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Ndahet nga jeta Mana Krasniqi nëna e heroit të kombit, Fatos Krasniqi nga Negroci i Drenasit

Ndahet nga jeta Mana Krasniqi nëna e heroit të kombit, Fatos Krasniqi nga Negroci i Drenasit

Është ndarë nga jeta nëna e heroit te Kombit, dëshmorit Fatos Krasniqi, shoqja e mësuesit ...