Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Fitore Pacolli: Nëse lajmi për njohje nga Xhamajka është i pavërtetë, ambasadorja Çitaku duhet të shkarkohet
Pacolli: Nëse lajmi për njohje nga Xhamajka është i pavërtetë, ambasadorja Çitaku duhet të shkarkohet

Fitore Pacolli: Nëse lajmi për njohje nga Xhamajka është i pavërtetë, ambasadorja Çitaku duhet të shkarkohet

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje!, Fitore Pacolli, ka thënë se ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, duhet të mbahet përgjegjëse dhe të japë llogari nëse informata për njohjen nga Xhamajka s’është e vërtetë. Ajo ka thënë se siç po duket shumë shpejt aksioni për pastrimin e Shërbimit të Jashtëm do të prek edhe ambasadorë. “Kosovës tani i duhen ambasadorë kompetent, professional, të përgjegjshëm e në shërbim për të mirën e shtetit. Nuk kemi nevojë për Ambasadorë që shpërndajnë informata të pavërteta. Nëse vërtetë lajmi për njohje nga Xhamajka është i pavërtetë, ambasadorja Çitaku duhet të shkarkohet menjëherë dhe t’i kërkohet llogari”, ka shkruar Pacolli. Ky reagim vjen pasi ministrja për Punë të Jashtme e Xhamajkës, Kamina Johnson-Smith, përmes një postimi në “Twitter”, ka reaguar ndaj postimit të kryetarit Thaçi, duke thënë se Xhamajka nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës deri më tani.

Kontrolloni gjithashtu

Naser Ramadani

Naser Ramadani: Çdo qytetarë pa përjashtim, duhet t’i nënshtrohet testimit për koronavirus nëse ka dyshime

Drejtori i Institutit të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani, ka thënë që çdo qytetar ...